KURUMSAL
1995’ den beri Gaziantep 2. Ve 5. Organize Sanayi bölgelerinde bulunan tesislerimizle üretime değer katıyoruz!

AKCANLAR TEKSTİL A.Ş. 1995’ den beri Gaziantep 2. Ve 5. Organize Sanayi bölgelerinde 135.000 m2 kare üzerine kurulu 4 farklı işletmede 2 tane Open End, Vortex iplik üretim ve Two for one iplik büküm tesisleri ile faaliyetlerine devam etmekte olup bilgi birikimini ve tecrübesini sektör ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyar. Ne: 4/1 den 50/1’e kadar Süper open end %100 Pamuk, Viskon, Bamboo ve bu elyafların karışımlarından dokuma ve triko torsiyonlarında yıllık 36.000 ton iplik üretmekte olup, Üretiminin %35 ni: Amerika, Almanya, Polonya, Portekiz, Fransa, İtalya, İspanya, Pakistan gibi ülkelere ihraç etmektedir. 

Son teknoloji makineler ve laboratuvar cihazlarına sahip modern üretim tesisleri ile: Patentli: AVORTEKS, AKSOFTNESS ve AKCARDE marka iplikleri ile tüm havlu ve dokuma kumaş üreticileri olan dünya markalarının hem beğenisini hem de güvenini kazanarak ana tedarikçileri konumuna gelmiş,konusunda uzmanlaşmış lider bir iplik üreticisidir. Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla kendini sürekli yenileyen kurum, teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ederek, tedarikçisi olduğu iş ortaklarına sürekli yeni, ekonomik, ergonomik ve avantajlı ürünler sunarak sektördeki saygın bir yere sahiptir.


MİSYON

Misyonu İnsanlığa hizmet olan Akcanların tüm çalışmalarında bireye saygı ve bireyin mutluluğu vardır. Akcanlar bu mutluluk ve saygının muhatabını müşterileri, tedarikçileri, çalışanları, içerisinde bulunduğu doğal çevre ve tüm insanlık olarak kabul etmektedir.

“ Akcanlar da insana değer vardır”.

Sürekli değişen Pazar koşullarını göz önünde bulundurarak, Tedarikçisi olduğumuz iş ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini; kalite den taviz vermeden, ilk seferde, en hızlı, ekonomik, eksiksiz ve tam olarak yerine getirerek müşteri memnuniyetini sürekli kılıyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, Arge ve Ür-Ge’ ye daha fazla yatırım yaparak geliştiriyor ve artı değerler sağlıyoruz .Yeni ve daha ekonomik ürünler üreterek müşterilerimize artı değerler yaratmak.

Sektöründe öncü ve kalite lideri olarak bilinen bir firma ünvanını devam ettirmektir.

MİSYON
VİZYON
VİZYON

Temel insan haklarının eşitlik ve adalet ilkelerini içine alan çağdaş insan davranışlarının çerçevesini çizen; “ ÇEVRE BİLİNCİ” ilkesine sahip olan, bulunduğu sosyal çevrede üstlendiği misyonun farkında ve toplumsal sorumluluğunun bilincinde olan, Etkinliği, çevikliği ve ekip verimliliği ile müşterilerine, çalışanlarına, topluma ve çevreye sağladığı artı değerleri sürekli ve belirgin bir biçimde artıran, değerlerine sadık, güvenilir, ürün ve hizmetleri ile geniş kitlelere erişen , ürün çeşitliliğini sürekli artıran, eğitimli ve kendini sürekli geliştiren konusunda uzman personeli ile müşteri odaklı hizmet anlayışı sayesinde ilk akla gelen ve tercih edilen bir firma olmaktır.