Akcanlar Tekstil >

Kalite Belgeleri

Kalitemizi -statükoyu korumak yerine sürekli gelişimle sürdürürüz. Sürekli gelişim için eğitime önem verir, çalışanlarımıza ve teknolojiye yatırım yaparak teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederiz. Bu nedenle İplik ve kalite kontrol ekipmanlarımızın tümü dünyanın en modern, en gelişmiş teknolojilerine sahip olan ve tüm dünya genelinde tanınmış cihazlardır.

Laboratuarımız; dünya standartlarında kendini kanıtlamış olan USTER marka olup 24 saat hammadde girişinden nihai ürün çıkışına kadar kalite kontrolünü sürdürmektedir.

İplik makinelerinin her gözünde bulunan Corolab 7 ‘ler sayesinde ipliğin her 5 mm’si, elektronik hacim okuyucular tarafından 16 ayrı noktadan kalite kontrolünü yapmakta ve hatalı ipliğin üretimine izin vermemektedir.

Yabancı elyaf ayırıcı makineleri; Jossi Vision Shield, pamuk içindeki yabancı madde, renkli sentetik elyaf ve uçuntuları yakalayıp ayırmakta ve böylece içinde hiç yabancı madde taşımayan bir iplik üretimine imkan sağlamaktadır.

Bu sayede de müşterilerimize kalite ve boya garantili iplikler verebilmekteyiz. Tüm çalışanlarımızın asli görevi, kalite standartlarımızı sağlamak, ürün ve hizmetlerimizin kalitesini sürekli geliştirmektir. Kalitemizi geliştirme konusundaki yaklaşım tarzımız proaktiftir. Yani, müşterilerimiz, ihtiyaç ve beklentilerini dile getirmeden önce, bizler bunları saptayıp giderme yönünde çaba gösteririz. Kalite Politikamızı oluşturan başlıca esaslar Elektronik olarak temizlenmiş iplik, Düğüm kontrollü iplik, Standart metrajlı bobin sarımı, Dünya Uster istatistiklerinde %5 ‘ e girmiş iplik değerleri, Yabancı madde garantisi ve her konuda en iyi servis verebilmemizdir.